Yukarı Çık

Su Tesisatı

Su Tesisatı - İlkosan Yapı

Su tesisatı insan hayatını devam ettiği her alanların olmaza olmazlarıdır. Bildiğimiz kadarı ile suyun insan yaşantısında önemi büyüktür. Hayat standartlarımızı yerine getirmekte çok önemli bir konumda olan su, borular ve musluklar yolu ile elimize ulaşır. İşte bu boru ve musluklarda belli bir düzen içerisinde yaşam alanlarımızı zemin ve duvarlarına döşenir buna da tesisat adı veriyoruz. Plastik ya da paslanmaz borular ile döşenen su tesisatı yapıların mimari yapısı göz önüne alınarak kullanım sırasında sorun çıkarmayacak şekilde kaliteli malzemelerden yapılmaktadır. İstanbul Gaziosmanpaşa semtinde faaliyet gösteren firmamız alanında uzman su tesisatı ustaları ile faaliyet göstermekte her türlü tesisat sorunlarınıza da hızlı ve kesin çözümler sunmaktadır.

Su Tesisatı Çeşitleri

Su tesisatı sıvıları istenilen noktaya iletmeyi sağlayan gen, kapsamlı uygulamalardır. Sadece ihtiyaç duyduğumuz suyu elimizin altına getirmesinin yanı sıra atık sular da pis su giderleri ile gönderir. Aynı zamanda sıcak su ihtiyaçlarımızda su tesisatı çeşidi ile elimize gelmektedir. Öylesine su tesisatı için;

  • Temiz su tesisatı,
  • Pis su tesisatı
  • Sıcak ya da soğuk su tesisatı

Olmak üzere 3 sınıfa ayırırız.

Temiz Su Tesisatı

Temiz su tesisatı bildiğimiz gibi bina ve yapılarda ihtiyaç duyduğumuz temiz suyu mutfak banyo tuvalet vs. alanlara getiren boru ağıdır. Temiz su tesisatı da kendi aralarında iç temiz su tesisatı ve besleme borusu şeklinde ikiye ayrılır. Besleme borusu dış cephe su tesisatında kullanılır. Yani yapıların su boru hattının döşenmesinde sokak veya şehir su borusu ile binanın sayacı arasında kalan kısımdır. İç cephe su tesisatı ise temiz suyu iç cephe ve katlara dağıtan bağlantılardır.

Sıcak Su Tesisatı

Sıcak su tesisatı her evin olmazsa olmazıdır. İhtiyaç duyduğumuz sıcak suyu kaynağından kullanmamızı sağlar. Sıcak su tesisatı ile banyo ve mutfağınızda ihtiyaç duyduğunuz sıkça su elinizin altına gelir. Özellikle kış aylarında ihtiyacınız olan sıcak suyu pratik ve hızlı şekilde elinizin altına getiren sıcak su tesisatı eviniz iş yerinizi lokantalar oteller gibi Alanlar için büyük önem taşımaktadır.

Pis Su Tesisatı

Pis su tesisatı binalarda kullanmış oluğumuz atık suları kanalizasyonlara ileten istemler olup, iç cephe, dış cephe ve yağmur suyu tesisatı olmak üzere üçe ayrılırlar: Bina içi pis su tesisatı, koloni ana boru, havalık ve kat borusu olmak üzere 4 kısımdan oluşmaktadır. Binada bulunan her türlü atık suların şehir kanalizasyon sistemine gitmesini sağlar.

Bina dışı pis su tesisatı ise binanın bir ya da birkaç metre dışından başlayıp, kanalizasyon sistemine kadar pi suları taşıyan tesisatıdır.

Yağmur su tesisatı ise konutların iç cephesindeki, pis su tesisatını parçası olup, yağmur veya kar sularını oluklar yardımı ile zemin altındaki tesisatına taşınmasını sağlar. Ancak yağmur su tesisatı kanalizasyon şebekelerine bağlı değildir.

Su Tesisatı Ustası ve Firması

Su tesisatı kurdurmak istiyorsanız mutlak uzman usta ya da firmalara yaptırmanız gerekmektedir. Çünkü günümüzde çoğu evlerdeki su tesisatı yanlış döşemeler ya da kalitesiz malzemeler kullanımı sonucu birtakım problemlerine neden olmaktadır. Su tesisatında en çok karşılaştığımız sorunlar arasında yer alan su sızıntıları binaların hasar görmesine neden olmaktadır. Bu nedenle işini iyi yapan tesit ustalarından hizmet almanız izin açınızdan çok önemlidir.

Su tesisatı konusunda bilgili ve tecrübeleri tesisat ustaları ile faaliyet gösteren kurumsal firmamız, birinci sınıf kalitede malzemeler ve kusursuz işçilik ile su tesisatı döşemesi yapmaktadır. Aynı zamanda tesisat sorunlar için de hızlı ve kalıcı çözümler sunan kurumsal firmamız, su tesisatı sorunlarınız ileri teknoloji ile üretilen tespit cihazları ile müdahale ediyor.