Yukarı Çık

Mutfak Tasarım Mobilya

Mutfak Tasarım Mobilya - İlkosan Yapı

Mutfak, kadınların en çok zaman geçirdiği noktalardan bir tanesidir. Zamanının yarısından çoğu burada geçmesinden dolayı mutfak dekorasyonunun tamamen kişinin hayalinde ki gibi bir mutfak olması gerekir. Mutfak tasarımları günden güne farklı desenler ve modeller ile değişkenlik gösterebilir. Özellikle son yıllarda açık renkli olan mutfaklar çok fazla tercih edilen renkler arasındadır. Kişiden kişiye göre değişen model ve renkler herkesin zevkine uygun olarak dizayn edilebilir. Ne şekilde bir mutfak istiyor iseniz hayallerinizde ki modelleri firmamız ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Firmamız ile birlikte mutfağınızın boyutuna göre planlamalar yapılarak yapılan planlamaya göre bir tasarım oluşturulur. Oluşturulan tasarımlar tamamen sizlerin zevkinize göre yapılır. Mutfak tasarım mobilya işlemleri ve daha fazlası için dilerseniz bizlerden destek alarak oluşturabilirsiniz.

Mutfak Tasarım Modelleri Nelerdir?

Mutfaklar hiç kuşkusuz evin en önemli köşesidir. İçeriye girdiğiniz an ferah bir mutfağın sizi karşılaması ve bu mutfakta severek harikalar yaratmanız olasıdır. Mutfak tasarım modelleri birçok farklı model ve desenden meydana gelir. Öncelik olarak mutfağınız için herhangi bir ürün seçmeden önce mutfağınızın rengine karar vermenizde fayda vardır. Mutfak rengini hangi renk seçtiyseniz seçmiş olduğunuz ürünlerde bu renk ahengine uygun olmalıdır. Mutfak içerisinde çok fazla farklı renge yer vermeniz mutfağınızı olduğundan daha kalabalık göstererek gözlerinizin yorulmasına sebep olur. Son dönemlerde mutfaklarda en sık kullanılan renkler arasında gri, beyaz, siyah ve füme gibi renklere yer verilir. Beyaz renginin iç açıcı bir özelliği olmasından dolayı tercih edilen beyaz renk diğer tüm renkler ile de uyum içerisindedir. Gri ve füme rengi de mutfağın daha modern görünmesini sağlar. Mutfak dolaplarını tamamen beyaz seçerek tezgâh üstünüzü gri tonlarda yapabilir. Tezgâh ve dolap arasında ki duvar taşlarını da gri ve beyaz rengini karışık bir şekilde seçerek muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz.

Kahve, Siyah, Beyaz Tonları da Mutfaklarda Kullanılıyor

Aynı tarz mutfak modeli sevmeyenler ve koyu renklerden hoşlananlar için kahverengi, siyah ve beyaz tonlarında şahane bir mutfak yaratabilirsiniz. Bu renk ahenginin yanına seçtiğiniz aksesuarlarda da aynı renk uyumunu yakalayarak güzel ve modern bir mutfak oluşturabilirsiniz. Firmamız sizlerin hayallerinde ki mutfağı en ufak ayrıntısına kadar tasarlayarak uzman çalışanlarımız tarafından evinize yapılıyor. Mutfak için seçmiş olduğunuz tüm ürünler birinci kalite ürünlerden yapılarak oluşturulur. Dilerseniz mutfak duvarı içinde farklı model ve desen yaptırarak farklı bir ortam yaratabilirsiniz.

Mutfak Tasarımlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

    Mutfak tasarımlarında dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunur. Firmamız sizlerin seçmiş olduğu mutfak tasarımı konusunda dikkat edilmesi gereken tüm hususlara uyum sağlayarak mutfağınızı ona göre yapar. Mutfak için gerekli olan ve dikkat edilmesi zorunlu olan durumlar şu şekildedir;

  • Mutfak tasarımı belirlenmeden önce mutlaka mutfağın ölçüsünün yapılması gerekir. Bu ölçülere göre seçmiş olduğunuz tasarım uygun ise mutfağa yapılır.
  • Mutfak tasarımlarında mutlaka sizlere kolaylık sağlayacak olan noktaların yapılması gerekir. Örnek olarak gösterilecek olur ise bir erzak dolayı ekstra olarak yapılarak mutfağınızda ki tüm kuru bakliyat ve erzak ürünlerinizi bu dolap içerisinde düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz.
  • Mutfak dolaplarınızın içerisine raylı sistemli raflar yaptırarak kolay ve pratik bir şekilde kullanmanızı sağlayabilirsiniz.
  • Kendi mutfağınızın ölçüsüne göre tasarım dolaplar yaptırarak yerden tasarruf ederek daha düzenli bir mutfak oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.
  • Aklınıza takılan tüm soruları firmamız ile iletişime geçerek danışabilir ve aklınızda ki mutfak tasarımınızı bizlere sunarak ortak bir fikir ve görüşler ile güzel bir mutfak yaptırabilirsiniz. İstanbul Gaziosmanpaşa’da hizmet veren firmamız ile harika mutfaklar yaratabilirsiniz.