Yukarı Çık

Isı Ses Su İzolasyonu

Isı, Ses, Su İzolasyon - İlkosan Yapı

Günümüzde modern yapıların olmazsa olmazı olan ısı, ses, su yalıtım uygulamaları kurumsal firmamız bünyesine uzman kişiler tarafından itina ile yapılmaktadır. Bildiğimiz gibi yalıtım ya da izolasyon, bir maddeyi ya da nesneyi, ısıdan, nemden, soğuktan korumak amacı ile alınan önlemler olarak tanıtılmaktadır. Binaların ve yapıların da hem iç hem de dış etkilerden korumak amacı ile ısı ses ve su yalıtımı yapılmaktadır.

Isı Ses Su İzolasyonu Neden Gereklidir?

Günümüzde ses, su izolasyon olmayan bir bina ya da yapı yok denecek kadar azdır. Adından da anlaşılacağı gibi yapıldığı alanın iç ve dış etkilerden korumaktadır. Bu yalıtım uygulamaları her biri binanın ömrünü uzatır ve bu binalar hem konforlu hem de sağlıklı bir yaşam alnı sunar. Tek ısı, ses ve su yalıtımları tekniğine uygun yapılması halinde, bina sakinlerini gürültüden uzak tutar, can ve mal güvenliği artar ve her şeyden önemlisi de gürültüden uzak tutar. Ses yalıtım bina dışındaki sesleri içeri, bina içindeki sesleri de dışarı çıkması engeller. Aynı zamanda enerji tasarrufu sağlamasının yanı sıra çevre ve hava kirliliğini önler. Çevre dostu uygulamalar arasında yer alan ısı ses yalıtım izolasyonları, gürültüsüz yaşam arzulayanlar için önemli bir unsurdur. Sürdürebilir olduğu için gelecek nesle de aktarılabilmektedir.

Alanında uzman ekipler tarafından yapılması gerekeli olan ısı ses ve su yalıtımları için kurumsal firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Kaliteli izolasyon malzemeleri ile hazırladığımız yalıtımları yine kusursuz işçilik ile yaşam alanlarına monta ediyoruz.

İzolasyon Çeşitleri ve Özellikleri

Yalıtım ya da izolasyon dediğimiz bu uygulamalar ısı ses ve su olmak üzere 3’e ayrılmaktadır. Her biri farklı amaçlar için yapılsalar da hepsini amacı da aslında binayı kaliteli ve konforlu hale getirmektedir. Bu yalıtımları çeşitlerine göre özellikleri vardır. Bu özellikleri de şu şekilde sıralayabiliriz,

  • Ses yalıtım, ya da izolasyonu dışarıdaki eslerin içeri girmesini içerdeki seslerinde dışarı ya da başka bir daireye gitmesini engeller. Ses izolasyonu uygulamalarımızı, tesisat, makine ekipman ses yalıtım malzemeleri kullanarak yapıyor ve duvarlara monte ediyoruz.
  • Su yalıtım, binaları sudan ve nemden korumak için yapılmaktadır. Su sızdırmazlık özelliği bulunan su yalıtım uygulamaları, binanın temelinden tutunda, duvarlara ve binanın çatısından binanın çevresine kadar her yere uygulanabilir. Su yalıtımı olmayan binalar temelden gelen suların binanın iç kısmına sızmasına neden olur. Bu da binanın yapısının hasar görmesine ve dayanıklılığının azalmasına neden olmaktadır. Dayanıksız korozyona uğramış bir binanın hasarları da çok büyük olmaktadır.
  • Isı yalıtımı binaların duvarlarında ve tesisatlarında kullanılan ısı yalıtım, binanın içindeki ısıyı içerde tutmasına dışarıdan gelen soğuğunda içeri girmesini engeller.

Enerji ve yakıt tasarrufu açısından son derce önemli bir uygulama olan ısı yalıtım uygulamaları dış cephe duvarlarına yapılmaktadır.

Isı Ses ve Su Yalıtımı Olmayan Binalarda Yaşanacak Sorunlar

Isı ses ve su yalıtım olmayan binaların konforu ve kalitesi yoktur. Ses yalıtım olmayan bir binada gürültü çok olur. İçerdeki sesler dışarı dışarıdaki sesler de içeri yansır. Su yalıtım olmadığında ise temelden gelen sular duvarlara sızar ve duvarların iç kısmında difüzyon oluşur. Bunu sonucundan da duvarla zamanla terle ve küflenip siyah lekeler oluşmasına neden olur. Aynı zamanda duvarın boyası ve sıvasında kabarma ve dökülmeler meydan gelir. Isı yalıtım ise soğuk ve sıcağı eşit tutmak için önemlidir. Isı yalıtım yapılmış bir bina ya da yapını ısınma ve soğutma maliyeti çok yüksektir. Kaliteli ve konforlu bir yaşam alanı inşa etmek istiyorsanız kurumsal firmamızın ısı ses ve su yalıtım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.