Yukarı Çık

Elektrik Tesisatı

Elektrik insan yaşantısının kolaylaştıran unsurların başında gelir. Cihazlarımızın çalışmasını ve aydınlatma ihtiyaçlarımızı karşılayan bu enerji, kullanıldığı alana göre ya da elektrik enerjisinin olması gereken yerlerin özelliğine göre, iletken, anahtar, sigorta ve piriz gibi elektrik malzemeleri kullanılarak hazırlanan teçhizat elektrik tesisatı olarak adlandırılmaktadır. Elektrik tesisat döşemeleri veya döşenmiş tesisata meydana gelen arızaları onarmak basit bir işlem gibi görünse de aslında uzmanlık gerektirmektedir. İstanbul Gaziosmanpaşa da faaliyet gösterdiğimiz firmamız alanında uzman elektrik tesisat ustaları ile hizmet vermektedir.

Elektrik Tesisatı - İlkosan Yapı

Elektrik Tesisatı Nasıl Döşenir?

Kurumsal firmamızı bünyesinde faaliyet gösteren firmamız bünyesinde yer alan elektrik ustalarımızı her biri alanında iyi eğitim almış işini ehli kişilerden oluşmaktadır. Ustalarımız tesisatı döşeyeceği yeri önceden inceler ve daha sonrasında kabloların yüksekliği ve genişliği ile geçeceği noktaların projesini çizerek belirler. Elektrik tesisatı döşenirken yapılan bir ufak hata da büyük sıkıntılara neden olacağı için proje aşamasında özenle çalışılmalıdır.

Bu nedenle elektrik tesisatı projesi, yönetmelikler gözetiminde gerçekleşmektedir. Mutlaka elektrik tesisatı döşemeler, elektrik iç tüzük yönetmenliğine uygun olması gerekmektedir. Çizilen tesisat projesi bir elektrik mühendisi tarafından onaylanır.

Elektrik Tesisatı Uygunluk Belgesi

Ticari ya da endüstriyel alanları hemen her yerinde elektrik enerjisi çok önemlidir. Bu bağlamda elektrik tesisatının kontrolü üretim ve hizmetlerin güvenliği ile iş sağlığı açısından çok önemli olmaktadır. Üretim tesislerinde elektrik tesisatında meydana gelen arızalar birtakım sorunlara sebep olmaktadır. İşletme sahiplerinin işçilerin can ve mal güvenliğini sağlamaları birinci sorumluluğudur. Bu anlamda elektrik gerek döşemeleri gerek periyodik bakımlarını yapılması gerekmektedir. Gelişen ve değişen teknoloji ile doğan ihtiyaçlarda göz önüne alındığında elektrik tesisatını beraberinde tesisat döşemelerinde kullanılan malzeme ekip ve ekipmanlarında kaliteli olması gerekmektedir. Kontrolü de mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Elektrik Tesisatı Çeşitleri Nelerdir?

Elektrik tesisatı sıva altı ve sıva üstü -olmak üzere iki sınıfa ayrılır. Sıva altı elektrik tesisatın duvarların iç kısmına elektriği gelmesini sağlayan kablo ve boruların yerleşmesidir. Duvarlar kırılıp kırıldıktan sonra önce borular daha sora da kablolar döşenerek sıva alı tesisat tamamlanır. Boruların üzerine betonlarla kapatılıp duvar sıvandıktan sonra tesisat gizlenir.

Sıva üstü elektrik tesisatı da adından da anlaşılacağı gibi sıva üstünde yapılır. Tehlike arz etmeyen bu tesisatta, zayıf akımı iletildiğini herhangi bir hayati tehlike içermeyen durumlarda kullanılan bir yöntemdir. İhtiyaca göre inşaat sonrasında uzman kişiler tarafından kolaylıkla döşenmektedir. İnternet kabloların görüntü ve ses kabloları ve sabit telefon kablolarının gibi zayıf akımı olan elektrik tesisatı döşemeler, kablo kanalları kroşeler, prizler, anahtarlar ve lambalar sıva üstü tesisatını kapsar. Sıva üstü elektrik tesisatı estetik açıdan da çok önemlidir.

Bu tesisatta kullanılacak materyallerin güzel görünümlü olması ve kusursuz döşenmiş olması gerekmektedir. Bu için bu alanda mesleki tecrübesi yeterli olan ve el becerisi estetik olan tesisat ustalarımızı tercih etmeniz gerekmektedir.

Elektrik Tesisatı Ustalarına Nasıl Ulaşabilirim?

Her biri alanında uzman kişilerden oluşan elektrik tesisatı kadromuz sizlere güvenli ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Elektrik tesisatı denildiğinde tercih edilebilirliği yüksek olan tesisat firmamız ve ustalarımız müşteri memnuniyeti hizmet anlayışı ile faaliyet göstermektedir. İşlerini özenli ve dikkatli bir şekilde gerçekleştiren elektrikçi ustalarımız yönetmeliklerin onayı dahilinde projeye başlamaktadır. Kurulduğumuz günden bu yana pek çok projeyi başarılı ve kusursuz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Yenilikçi hizmet anlayışımız ile ilerleyen teknolojiyi takip ediyor, bu bağlamda bünyemizde çalışan elektrikçi usta ve teknisyenlerimizi gerekli eğitimlere tabi tutarak bilgilerini artırmalarına olanak tanıyoruz. Elektrik tesisatı döşemeleri konusunda profesyonel hizmet için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.