Yukarı Çık

Çatı İzolasyon

Çatı İzolasyon - İlkosan Yapı

Çatı izolasyon işlemleri genel olarak tripleks, dubleks ve çatı katı evlerde oturanların ileride problem yaşamaması adına mutlaka yapılması gereken işlemlerdir. Çatı izolasyonu tanım olarak çatının aşağıda kalan kısımlarının kış aylarında meydana gelebilecek ısı kaybının önlenmesi için çatının yalıtımının sağlanmasına denir. Firmamız çatınızın izolasyonun en iyi şekilde planlamasını yaparak kış aylarında daha rahat olmanıza imkân sağlayarak sıcacık ve sorunsuz bir kış geçirmenizi sağlar. Tavan arasında kullanılan yalıtım ürünleri çatınızın altında bulunan yaşam alanınıza zarar vermeden yapılır. Herhangi bir problem yaşanmadan kullanılan malzemeler en iyi kalite malzemeler kullanılarak yapılır. Bu malzemeler ısı yalıtımında en iyi malzemeler olmasından dolayı kış aylarında büyük kolaylık sağlar.

Çatı İzolasyon Malzemeleri Nelerdir?

Çatılar evin en üst tabakasında yer aldığından dolayı genel olarak çok fazla kullanılmayan, kullanılsa bile işe yaramaz eşyaların konulduğu yerdir. Çatılar bir diğer tanımı ile soğuk çatı olarak da adlandırılır. Çatı izolasyonunda yalıtım konulmasının soğuğu kesmesi açısından zorunlu olmasından dolayı yalıtım tavana yerleştirilir. Tavana yalıtım yerleştirildikten sonra kirişlerin kapanması için etrafına elyaf izolasyonu, cam elyafı, kaya yünü, koyun yünü gibi ürünler kullanılır. Bu ürünler soğuğu geçirmeyen ürünlerdir. Bazı noktalarda bina yönetmelikleri gereği çatı izolasyonun ölçüleri belirli bir ölçüyü geçmemelidir. Firmamız bu gibi durumlara dikkat ederek milimi milimine ölçü alınarak yapılır. İzolasyon öncesinde atlanmadan yapılması gereken bir diğer işlem ise tank ve boru hattının döşenmesidir. Bu işlemler izolasyon işlemine başlamadan önce yapılması gerekir.

Çatı İzolasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çatı izolasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Firmamız dikkat edilmesi gereken her şeye harfiyen uyarak izolasyon işleminin en iyi şekilde yapılmasını sağlar. Çatı, başlı başına özellikle kış aylarında problem yaratmasından dolayı bu problemin ortadan kaldırılması gerekir. Bu nedenle yapılacak olan izolasyon işlemlerinin su geçirmez bir çatı kaplaması ile yapılmalıdır. Su geçirmez bir çatı kaplaması ile yapıldığı an yağmur ve kar gibi durumlarda evinizde herhangi bir çatı akması gibi bir durum söz konusu olmaz. Düz bir çatınız var ise bu düz çatı için yalıtılmış kuru bir astar tahtası temin edilerek yapılır. İstanbul Gaziosmanpaşa’da hizmet veren firmamız alanında uzman kadrolardan oluşuyor. İzolasyon yapan firmamız uzun yılları aşan deneyimi sayesinde tüm çatı işlemlerinizin her anında yanınızda oluyoruz.

Çatı İzolasyonunun Kişilere Faydaları Nelerdir?

Çatı izolasyonu en üst katta oturanlar için en önemli işlemdir. Yapım aşamasında olmazsa olmaz işlemlerden bir tanesi de su yalıtımıdır. Çatı izolasyonunda su yalıtımı iyi bir şekilde yapılmaz ise ileri de büyük problemlere yol açabilir. Bu problemlerden bir tanesi de su sızıntısıdır. Su sızıntısı çatıdan dolaylı yoldan eve aktığından dolayı ev içerisinde de birçok masraf ortaya çıkarır. Aynı zamanda izolasyon işlemleri iyi bir şekilde yapılmaz ise inşaat bittikten sonra daha fazla masrafa mal olur. İzolasyon yapılırken firmamızın en çok dikkat ettiği noktalardan bir tanesi her mevsim şartlarına uyum sağlayacak olan bir yapıda olmasıdır. Kış şartlarında, yaz mevsiminde, sonbahar ve ilkbahar gibi mevsimlerde sizlere herhangi bir sorun çıkartmaması gerekir. İzolasyon için firmamız ile iletişime geçerek kış aylarını en iyi şekilde geçirmek ve meydana gelebilecek herhangi bir sorunda oluşan masraflardan kaçınmak için bizlerden destek alabilirsiniz. Firmamız çalışanları sizlere kaliteli hizmet sunarak herhangi bir sorun yaşanmamasını sağlar. Aklınıza takılan en ufak bir sorunuz var ise bizimle iletişime geçerek tüm sorularınızı sorarak bizlerden bu hizmeti alabilirsiniz.